Виховні години

35 років аварії на Чорнобильській станції. 

Трагедія очима молоді.

26 квітня 1986 року о 1-23-47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Основні наслідки аварії були подолані за 7 місяців і вже у листопаді два з трьох вцілілих енергоблоків були знову введені в експлуатацію.

Виховна година пройде, як діалог між педагогами, які були свідками аварії та учнями, які народилися вже майже 20 років після трагедії. Чи змінилося ставлення людей до трагедяї? Чи розуміє молодь проблему "мирного атому"? Яким наступне покоління баче майбутнє?

На всі ці запитання ми дамо відповідь після проведення диспуту. Слідкуйте...






Диспут ЧОЛОВІЧА ДРУЖБА

20 листопада в  інформаційному центрі відбувся диспут на тему: «Чоловіча дружба». Бібліотекарем була запропонована тема дружніх відносин між чоловіками протягом життя та наведені приклади  літературних героїв. які стали яскравим прикладом чоловічого побратимства та товаришування, а саме твір Еріх Марія Ремарка «Три товариші». Слухачі прийняли активну участь з обговорення даної тематики.

  Завершили захід, на прохання учнів, музичною сторінкою.  Слухали пісні сучасних українських виконавців на вірші Тараса Григоровича Шевченко.






СТОП корупції - корозії економіки України

22 березня у центрі відбувся бібліотечний урок на тему «Стоп корупції – корозії економіки України».
На уроці обговорювались такі питання, як види корупції, типи взаємодіючих суб’єктів, шкода від корупції, причини корупції та можливі шляхи знищення цього пагубного явища з нашого суспільства.
Як приклад, було розглянуто «сінгапурське диво», наведені цитати з найвідомішої книги політика Лі Куан Ю «На шляху з третього світу в перший». Бібліотекар центру провела паралель між сучасним часом та подіями, описаними у безсмертних  творах  Миколи Гоголя «Ревізор» та «Мертві душі», навела приклади народної мудрості у приказках та прислів’ях .

Як підсумок, всі слухачі висловили тверду впевненість, що наша країна переживе важкі часи та подолає корупцію, яка є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку держави.




Цінність життя

16 березня на виховній годині учні гр. М-15/1 (майстри в/н Горлова Л.М. та Мельникова С.О.) в інформаційному центрі провели годину спілкування на тему: «Цінність життя».Життя - це безцінний дар, який людина одержує при народженні. Проте як вона зуміє розпорядитися цим даром - залежить від неї самої.

Бібліотекар Нечитайло Валерія Станіславівна у вступному слові навела статистику самогубств, причини скоєння та наслідки, цих необдуманих вчинків.

Психологи та науковці підрахували, що Україна посідає перше місце серед європейських держав за кількістю самогубств – на 100 тисяч осіб у нас припадає 22 самогубства.                                                                                              Державний комітет статистики. 

Учні висловили свої думки, щодо проблеми, ось деякі:

- Я, наприклад, ніколи не вірив у самогубства. Що нормальна людина може себе вбити? Багато самогубців - це молоді люди. У них ще не сформувався організм і їм лізе у голову всяка фігня.

-   Самогубці так чинять, бо щось їм наболіло. Може у них була якась проблема типу нерозділеного кохання, вада здоров'я, хтось знущається, просто моральна травма. А ще люди закінчують життя, бо їм самотньо. Тут можна лише здогадуватися. Причин може бути повно.

- Самогубці не думають, що є люди, які люблять їх, поважають. А вони себе вбивають. Хай би спочатку подумали, що цим людям потім робити? Які у них будуть відчуття?

Перегляд соціального ролику «Цінність життя та причини любити його» лише закріпив впевненість слухачів у тому, що людське життя… неповторне і звичне, радісне і смутне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед, і гірке, як полин, але це ЖИТТЯ! Якщо його обірвати, настане темрява, і вже не буде шляху назад…

Учням було пропоноване творче завдання – створити колаж «Моє майбутнє життя». За основу були використані рекламні буклети центру. І це мало символічне значення, бо зворотний бік  буклету – білий. Зараз молоді люди навчаються в центрі, здобувають професію та набираються життєвого досвіду. А попереду в них ціле життя і вони самі мають наповнити його смислом. Юнаки та дівчата з захопленням та властивим молоді азартом творили «своє життя» з  картинок глянцевих журналів, а дорослі потай думали собі: «Хай все так і станеться, миру вам, любі діти, та добра…»

Завершили захід віршами, фотографуванням на згадку та чаюванням.






 Виховна годна, присвячена 30-річчу від дня чорнобильської трагедії

26 квітня у гуртожитку була проведена виховна година-память. У ході заходу була презентована виставка ілюстрацій за темою, проведена бесіда-екскурс до історії трагічної події, продемострована документальна стрічка.


Виховна година
Ми тебе не забули, Тарасе!

03 березня у рамках проведення шевченківських днів у Дніпродзержинському центрі ППРКБА пройшла виховна година, присвячена творчості Тараса Григоровича Шевченко, українського поета та художника, публіциста та громадського діяча.
У ході уроку завідуюча бібліотекою промовила вступне слово та пропонувала переглянути відео ролик «Тарас Шевченко – майстер слова та пензля» та мультфільм на вірші поета «Садок вишневий коло хати». Пролунали вірші у виконанні учнів.
Також була представлена виставка паперових ілюстрацій картин Тараса Григоровича «Шевченко – митець».
На книжковій виставці були представлені примірники  «Кобзаря» різних видавництв та років видання, які є у книгосховищі, від фототипії позацензурного примірника видання 1840 року до київського видавництва «Варта» 1993 року.
Особливе місце було відведено роману Леоніда Смілянського «Молодість поета», в якому розповідається про молоді роки великого українського кобзаря.








Виховна година 
Голокост - злочин проти людства






«Хто такі генії»
9 листопада у гуртожитку відбулася бесіда з учнями на тему «Хто такі генії».
 У кімнаті самопідготовки в легкій невимушеній обстановці зав. бібліотекою Нечитайло В.С. та вихователь Гудим А.І. зустрілися з учнями, що мешкають у гуртожитку та пропонували Їм розмову на тему «Хто такі генії». У ході бесіди були приведені як історичні довідки, так і сучасні, продемонстровані наочні матеріали. Учні прийняли живу участь у дискусії та обговоренні теми. Наприкінці учасникам була запропонована кава, щоб мешканці могли відчути доброзичливу та домашню атмосферу у тимчасовому помешканні.
            Молодь висловила подяку та побажання подальших зустрічей у вільний від навчання час.





ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

15 жовтня на виховній годині пройшов урок патріотичного виховання «Україна, ми твої сини!» У ході уроку були розглянуті історичні традиції свята Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки і заступниці славного війська козацького та всього українського люду та зв'язок з Днем захисника України. Урок супроводжувався  демонстрацією уривків з історичної художньої стрічки «Вогнем та мечем», режисер Єжи Гоффман, відео ролика «Слава героям України!», та кліпу Катерини Бужинської на пісню «Україна – це ми!», прозвучали вірші, присвячені воїнам-героям.









НАШІ ІМЕНА

8 жовтня на виховній годині був проведений бібліотечний урок з теми «Періодичні видання». У ході уроку учнями був створений макет пізнавально-розважального журналу «Наші імена».
Ціль та завдання уроку:
-          Розширити кругозір учнів в області ономастики.
-          Прилучити до читання літератури по темі.
-          Сформувати навички створення журналу.
-          Стимулювати спільну творчість через роботу у групах.
-          Сформувати навички проведення дослідження й практичного застосування його результатів.
У ході уроку була створена редакційна колегія журналу, проведено дослідження значення імен серед учнів, оформлені сторінки та обкладинка журналу, розроблена реклама журналу «Наші імена» та підведені підсумки спільної праці.








День людей похилого віку
01 жовтня на виховній годині пройшла бесіда з учнями з нагоди відзначення Дня людей похилого віку.
У ході бесіди розглянули рекорди довгожителів, як світових, так і українських, відзначили високу жагу деяких людей до самовдосконалення, до здорового способу життя, активної громадської позиції.
Розглянули питання ввічливого ставлення до людей похилого віку, запропонували провести флеш-моб «Подзвони близьким».




 ВИХОВНА ГОДИНА17 вересня пройшла виховна година, на якій з учнями провели бесіду, щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології, попередили про небезпечність необміркованих дій, щодо участі у масових безпорядках та акціях протесту,використання з цією метою зброї та легко займаних речовин, посилення кримінальної відповідальності, у тому числі неповнолітніх, адміністративну відповідальність за дії, пов’язані з порушенням встановленого порядку організації та проведення мітингів, вуличних походів та демонстрацій.
Бесіду проводила зав. бібліотекою Нечитайло В.С.


СИМВОЛ ПЕРЕМОГИ


7 травня бібліотекар Нечитайло В.С. провела інформаційну годину, у ході якої розповіла про символ Перемоги  у ВОВ. 
Учні центру власноруч виготовили   червонї маки. 
8 травня провели флеш-моб «Квітка Перемоги», розмістивши символи на домах  по вул.. Богдана Хмельницького.







19 лютого пройшла виховна година, присвячена 200-річчу від дня народження Михайла Вербицького та 150-річниці першого публічного виконання національного гімну.