Рекомендована література


Повість М.Шолохова ДОЛЯ ЛЮДИНИ

  З початком Великої Вітчизняної війни шоферові Андрію Соколову доводиться розлучитися з сім'єю і піти на фронт. Вже в перші місяці війни він отримує поранення і потрапляє в нацистський полон. У полоні він переживає всі скрути концтабору, проте завдяки своїй мужності уникає розстрілу і, нарешті, тікає з нього за лінію фронту, до своїх. У короткій фронтовій відпустці на малу батьківщину він дізнається, що його кохана дружина Ірина і обидві доньки загинули під час бомбардування. Він відразу ж повертається на фронт не в силах більше перебувати в рідному місті. З рідних у нього залишився лише наймолодший син-офіцер. У день перемоги Андрій одержує звістку про те, що його син загинув в останній день війни.

Після війни самотній Андрій Соколов працює в чужих краях. Там він зустрічає маленького хлопчика Ваню, що лишився сиротою. Його мати загинула, а батько пропав безвісти. Соколов запевняє хлопчика, що він його батько, і цим дає хлопчику (і собі) надію на нове життя.

Дві осиротілих людини, дві піщинки, закинуті в чужі краї військовим ураганом небаченої сили… Що чекає їх попереду? І хотілося б думати, що ця російська людина, людина незламної волі, видужає і біля батьківського плеча виросте той, хто, подорослішавши, зможе все витерпіти, все подолати на своєму шляху, якщо до цього покличе його Батьківщина.


130 років від дня нвродження Павла Тичини

«Сонячні кларнети» явили вже поета сформованого і високо оригінального 

в художньому розумінні. Наче відбувся якийсь могутній внутрішній стрибок... 

Звідки взяв молодий поет ці розливи сонячного світла, що струменять у його віршах? 

Звідки прийшла до нього, на­решті, дивовижна, незрівнянна музика, якою все 

перейняте в його поетичному світі, музи­ка, що поступає не лише як провідний

 принцип віршованої форми, але й однією з основ образної системи і всього 

світовідчуття поетового? 

Марно шукати відповіді на подібні пи­тання, тут — таємниця таланту» 

(Л. Новиченко).


До тиждня права рекомендуємо онлайн огляд 

фахових юридичних видань та сайтів за посиланнями




 Ми зробили добірку творів сучасних авторів для підлітків . Ці книги допоможуть вам поліпшити відносини з батьками і друзями, розібратися з почуттями і надихнуть на успіх. На самоізоляції багато вільного часу, використовуй його з користю.





«Дом, в котором…» Мариам Петросян


Главные герои романа — подростки, живущие в интернате для инвалидов. Среди них есть лидеры, изгои, неформалы и те, кто стараются дружить со всеми. Они взрослеют, дружат и решают конфликты. В книге показано множество непростых ситуаций, автор ненавязчиво рассказывает, как с ними справляться. 
«Янка» Тамара Михеева 



Родители главной героини Яны развелись, они с мамой переехали в город на берегу моря. Теперь пятнадцатилетней девушке нужно побороть в себе обиду на отца, найти новых друзей и понять, чем она хочет заниматься. Роман поможет вместе с героиней разобраться в своих чувствах, научит налаживать отношения с людьми, а также станет отличным чтением на каникулах для подростков старше 16 лет. 


«Виноваты звёзды» Джон Грин




История о двух влюблённых — Хейзел и Огастус. Их любовь переживает множество испытаний. Вместе они борются с раком, который поразил их обоих. Ребята поддерживают друг друга и стараются ловить оставшееся время. Несмотря на то что героям романа шестнадцать и семнадцать лет, книга понравится и более младшему возрасту. 

«Первокурсница» Виктория Ледерман




История любви семнадцатилетней Саши Тюлькиной — отличный пример современной книги про подростков. Героиня всеми силами старается завоевать расположение любимого человека. Если вы в старших классах, то, скорее всего, вы узнаете в ней себя и получите ценные советы, как выходить из неловких ситуаций с юмором.

Книга, которая поможет наладить отношения с родителями

«Где папа?», Юлия Кузнецова




Трогательная история о том, как важно в любых обстоятельствах оставаться семьёй. У тринадцатилетней Лизы полно своих забот, а тут ещё отца сажают в тюрьму. Поддержать девочку некому. Мама и сестра отдалились. Лизе нужно научиться помогать и заботиться о родных, а ещё видеть в людях, даже одноклассниках, что-то хорошее. 
Прочитай під час літніх канікул
Тарас Шило. Літак в небі
Київ: Круговерть, 2015. – 344 с.
Прихильники серіалів на зразок «Друзів», легеньких жартівливих історій про життя юних та безтурботних одразу засмакують цю книжку. Це розповідь про кількох друзів-старшокласників, які навчаються у Бориславській гімназії. Вони непогано вчаться, ходять до репетиторів і готуються до ЗНО. Окрім навчання, друзі ходять у походи, разом святкують Новий рік та дні народження. Почергово до кожного з них приходить кохання, а з ним і конфліктні та непередбачливі ситуації, які їм доводиться вирішувати.
У повісті немає філософських роздумів, психологічних портретів героїв, яскравих персонажів (ну, хіба що Юзик на їхньому фоні дещо дивакуватий). Дуже багато школи, підготовки до ЗНО та випускних іспитів.
Мова проста: невибаглива лексика, легкі буденні діалоги. Своєю поведінкою, поцілунками в щічку та наївними балачками книжкові герої відповідають радше 12-14 річним підліткам, аніж своїм реальним ровесниками 15-16 років. ПРИЄМНОГО ЧИТАННЯ

Оксана Радушинська. Метелики в крижаних панцирах
Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с.
Читацькі запити останніх років досить чітко сформулювали: в українській підлітковій літературі бракує реалістичної прози, яка торкалася б непростих тем, таких, наприклад, як хвороба та інвалідність. Підліткова повість Радушинської – одна з кількох перших відповідей на цю потребу.
Головна героїня, дівчина Ярина, після автомобільної катастрофи прикута до інвалідного візка. Навколо неї – атмосфера відчуження, створена горем, неприйняттям, нерозумінням. Сховавшись у свій крижаний панцир, дівчина рятується від нових можливих потрясінь. Але одного дня виявляється, що і від повноцінного життя – теж. Не було б щастя, та нещастя помогло. Один кримінальний випадок знайомить Ярину із симпатичним хлопцем, і раптом під крижаним панцирем починають жити метелики.
Зворушлива і романтична історія, хоч і не в усьому досконала, заслуговує на увагу читачів як книжка, яка не боїться складних тем і багато про що говорить уперше. А лінія кохання у повісті Оксани Радушинської  – саме те, що треба для читання гарного літнього вечора. ПРИЄМНОГО ЧИТАННЯ
Анна Гончаренко «Гра. Кіготь дракона»
Харків: Фоліо, 2014.
Дебютну книжку Анни Гончаренко «Гра. Кіготь дракона» несправедливо не помітили. А дарма – фантастична сага молодої письменниці заслуговує на увагу і повагу хоча б тому, що авторці вдалося створити багатошарову, заплутану, майже детективну історію, вправно жонглюючи століттями й часами і двома десятками персонажів.
Додайте сюди київський антураж – зоопарк, у якому мешкають підлітки-хижаки, закинутий фонтан Самсон, небезпечний Будинок із химерами, де чатують мисливці, саванна на Майдані, і ви отримаєте можливість познайомитися із альтернативними принадами столиці.
Сюжетна лінія доволі стрімка, і на якомусь етапі – відірватися від гри, у яку потрапили 16 підлітків із різних країн, але з єдиним прагненням – перемогти і здійснити своє найсильніше бажання, неможливо.
У кожного підлітка-персонажа – свої непрості теми й табу. У головної героїні Соні загинули батьки, і вона стає дратівливим, понурим, некерованим дівчиськом, подружку Дашу не визнає за рівноправного гравця власний тато, племінниця Марта звикла до чоловічої уваги й до потакання всіх своїх примх, Петруша комплексує через вагу, а Владлен – типічний зубр-відмінник, що підлизується до викладчів. І всі вони мають свої амбіції, або несуть печать амбіцій власних батьків.
Але на якомусь етапі всі ці неідеальні, складні, але по-своєму цікаві молоді люди зустрічаються із нелюдськими випробуваннями, а, радше, звіриними: чи можна підставити чи навіть убити колегу ради перемоги? чи можлива дружба між конкурентами? а справжня любов і довіра? і власне, як закінчити кровожерливу гру? ПРИЄМНОГО ЧИТАННЯ

Лучшая десятка книг для подростков
1. Сьюзен Коллинз «Голодные игры»
2. Джон Грин «Виноваты звезды»
3. Харпер Ли «Убить пересмешника»
4. Дж. К. Роулинг серия о Гарри Поттере
5. Джордж Оруэлл «1984»
6. Анна Франк «Дневник Анны Франк»
7. Джеймс Боуэн «Уличный кот по имени Боб»
8. Дж. Р. Р. Толкиен «Властелин колец»
9. Стивен Чбоски «Хорошо быть тихоней»
10. Шарлотта Бронте «Джейн Эйр»

МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ
український письменник-шістдесятник, кінорежисер

7 листопада 1936 Микола Вінграновський народився 7 листопада 1936 в м. Первомайськ Миколаївської області.
В школі № 17 він здобув середню освіту. Писати вірші почав у студентські роки.  1958 - З’явилися перші вірші на сторінках журналів «Дніпро» та «Жовтень» («Дзвін»). 1959 -  Повість «Світ без війни». 1960 - Закінчив Всесоюзний інститут кінематографії. Ще студентом зіграв головну роль у художньому фільмі «Повість полум’яних літ», автором якого був Олександр Довженко. Написав повість «Президент». 1962 - поетична збірка «Атомні прелюди». Став членом Національної Спілки письменників України. 1964 - Режисер художнього фільму «Дочка Стратіона». 1967 - Вийшла друга поетична збірка «Сто поезій». 1971 - Збірка «Поезії», Повість «Первінка». 1978 - Збірка «На срібнім березі», Повість «Сіроманець» (1977). 1982 - Побачила світ збірка «Київ». 1984 - Збірка «Губами теплими і оком золотим». Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1984) за збірки творів для дітей «Літній ранок», «Літній вечір», «Ластівко біля вікна», «На добраніч». 1986 - Повість «Кінь на вечірній зорі». 1990 - Збірка «Цю жінку я люблю». 1991 -  Роман «Наливайко». 1993 - Збірка «З обійманих тобою днів». 1997 -  Збірка «Любове, не прощавай!», Історичний нарис «Чотирнадцять столиць України» 2003 Повість «Манюня» 2004 Найповніше видання доробку — «Вибрані твори в трьох томах».
 Помер 27 травня 2004 року в Києві. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

Лягла зима, і білі солов’ї
Затьохкали холодними вустами.
В холодні землі взулися гаї.
І стали біля неба як стояли.

Скоцюрбивсь хвіст дубового листа,
Сорока з глоду водить небо оком,
І вітер пише вітрові листа,
Сорочим оком пише білобоко,

Що гай з землі дивився і стояв,
Що солов'ї маліли, як морельки,
А Київ, мов скажений, цілував
В степах село чиєсь, чуже, маленьке.

Що я з тобою ще одні сніги
Зимує на щасті, як на листі.
Нога в дорозі. Вітер з-під ноги.
І пам'ять наша - мак в колисці.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/mikola-vingranovskiy-hronologichna-tablitsya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua



НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 Первая любовь

Авторы:
Описание книги

У слуг только и разговоров, что о молодом барине-соседе. Ах, как бы хотелось Лизе его увидеть! Но разве может благовоспитанная барышня искать встречи с мужчиной? Она надевает крестьянское платье, чтобы хоть одним глазком взглянуть на него…                 
«Барышня-крестьянка»
Ассоль была ребенком, когда сказочник предсказал ей счастливую судьбу.
И она верит, что однажды утром в морской дали под солнцем сверкнет алый парус…
«Алые паруса» 
И еще 9 историй о
 любви от тонких знатоков человеческой души!



В.В. Петровський, В.І. Семененко
Історія України: Заборонені кохання

 Говорячи про історію, ми говоримо про особистості. Особистості - це втілення подій, процесів, цілих епох. Тож зрозуміти, що являє собою особистість, означає глибше осягнути історичний процес. Саме цим, а не бажанням порпатися у брудній білизні, зумовлено задум цієї книги, головним  підгрунтям якої стали архіви, листи, спогади, щоденники... З них читач і дізнається про радощі, щастя, біль кохання, муки ревнощів, розлучень і втрат людей, які нерозривно пов'язані з нашою історією.


Шевченко Тарас «Музыкант»
В конце 1854 и начале 1855 г. Т.Г.Шевченко пишет повесть"Музыкант"по оригинальному сюжету. Произведение посвящено крепостной интеллигенции. Главная идея повести показать, что страдания талантливых крепостных - не единичное явление, а закономерность крепостнической действительности. Композиционно повесть"Музыкант"имеет форму путевых заметок автора, который по поручению Киевской археографической комиссии описывает в селах исторические памятники. Часть повествования имеет характер писем крепостного музыканта Тараса Федоровича и воспоминаний другого персонажа произведения Ивана Максимовича. Нам кажется, что Шевченко не случайно назвал своего героя Тарасом. Сирота-крепостной оказался музыкантом-виртуозом, скрипачом и виолончелистом. С большим мастерством он исполняет сложные классические произведения Мендельсона, Шопена, Вебера, Беллини. В повести говорится, что его исполнение высоко оценил великий Глинка. И в то же время герой повести Тарас вынужден, как и раньше, выполнять за столом обязанности лакея.
5 книг о холокосте, которые нужно прочитать


Благоволительницы, Джонатан Литтелл
Книга была переведена на 19 языков и отмечена Гонкуровской премией. Ее название отсылает к Древнегреческой мифологии и богиням мести Эриниям. Сам же роман написан от лица офицера СС и охватывает период от начала военных действий в Советском Союзе до падения Берлина. Спустя много лет после окончания войны, живя под вымышленным именем, Максимилиан Ауэ предается воспоминаниям. Начинается рассказ с оккупированного Киева, где подробно описываются массовые расстрелы евреев в Бабьем Яру. Затем Ауэ получает перевод в Кавказские Минеральные воды, где должен провести исследование и вынести вердикт – являются ли горские евреи евреями с точки зрения нацистской расовой теории и подлежат ли уничтожению. А после ряда переломных исторических моментов и личных драм наш герой ездит по концлагерям (Белжец и Освенцим), где наблюдает внутренние конфликты среди нацистов и сам пытается поразмышлять над еврейским вопросом. Собственно, эта книга о том, как обычный человек становится убийцей. Один хочет этого сам, другого вынуждают. Но все равно в итоге на его след выходят Благоволительницы.
Черная книга, под редакцией Ильи Эренбурга и Василия Гроссмана
Во время войны писатели и журналисты Эренбург и Гроссман были военными репортерами Красной Армии и уже с 1943 г. начали собирать свидетельства о Холокосте. Помогали им в этом фронтовики, присылавшие со всех освобожденных территорий найденные документы, относящиеся к массовому истреблению евреев. В итоге книга состоит из документов, дневников, предсмертных писем, рассказов очевидцев. Писательских очерков, созданных на основе осмотра мест массовых казней, территорий лагерей, вскрытия братских могил. А также официальных бумаг, представленных Чрезвычайной комиссией по установлению и расследованию злодеяний немецко-фашистских оккупантов, среди которых показания исполнителей и организаторов убийств. Для удобства разделы названы по республикам: Украина, Белоруссия, РСФСР, Литва, Латвия, а также 
Советские люди едины, Лагеря уничтожения и Палачи.
Тяжелый песок, Анатолий Рыбаков
Роман увидел свет в 1978 г., хотя это было непростой задачей, поскольку в свое время его отказались печатать журналы
 Новый мир и Дружба народов. Он стал первым с 1930-х годов, описывающим исключительно еврейскую жизнь. Что не осталось незамеченным и принесло автору немалую популярность. За основу книги взята любовь Якова и Рахили Ивановских и история их семьи, которая охватывает более трех десятков лет (1909—1942). Здесь показана революция, обе войны, сопротивление и, разумеется, Холокост. Они могли жить в Базеле, но тоска по родине заставила вернуться в небольшой украинский городок, куда вскоре пришли немцы. А вместе с ними ужасающая статистика сожженных в печах, замордованных и расстрелянных в гетто.

Ковчег Шиндлера, Томас Кенилли
Роман-лауреат Букеровской премии 1982 г. основан на реальных событиях и рассказывает о личном подвиге немецкого промышленника Оскара Шиндлера. Который, рискуя не просто репутацией и благосостоянием, но жизнью, спас от мучительной смерти в лагерях около 1200 евреев. Став свидетелем разгрома Краковского гетто, он начинает понимать, какие бесчеловечные преступления творит гитлеровский режим, и, осознав свою причастность к этому, решает прятать евреев на своем заводе. Договариваясь с нацистскими чиновниками об их трудоустройстве. А когда из-за приближения Красной армии начались массовые уничтожения заключенных в концлагерях, Шиндлеру удалось вывезти более тысячи евреев в Моравию. В 1967 г. Оскар Шиндлер получил награду
 Израильского мемориала памяти жертв Холокостаи был признан достойным носить имя Праведник Мира. Да, именно по этому произведению Спилберг снял свой Список Шиндлера. Однако, даже принимая во внимание семь Оскаров, мы понимаем, что книга лучше.
Треблинский ад, Василий Гроссман
Небольшой очерк соавтора
 Черной книги посвящен двум лагерям – трудовому и лагерю смерти, расположенным неподалеку от польского села Треблинка. Евреев из Восточной Европы туда доставляли в набитых до отказа эшелонах. А из Германии они приезжали добровольно, собственноручно купив билет. Поскольку от жертв до последнего момента скрывали, что их ожидает смерть, что существенно уменьшало риск восстаний. В 43-м лагеря посетил сам Гиммлер (один из главных политических и военных деятелей Третьего рейха), после чего там были установлены кремационные печи (до этого жертв травили газом и закапывали). Спустя несколько месяцев, в том же 1943 г., произошло тщательно спланированное восстание и побег некоторых узников, впоследствии давших показания. Среди тысяч замордованных в Треблинке был и Януш Корчак – польский педагог, писатель, врач и общественный деятель. Казненный вместе со своими  воспитанниками Дома сирот.

Друга світова війна — ПЕРЕМОГА життя над смертю

Війна — це завжди трагедія для обох сторін.
Але чи є у ній альтернатива? 
Так є — це Перемога!
 Подвиг України у війні
 Україна зробила неоціненний внесок у досягнення перемоги над нацистською Німеччиною та Японією втратила понад п’яту частину свого населення. Щонайменше 5,3 млн. осіб, або один із кожних шести мешканців України, загинули у Другій світовій війні. 2,3 млн. українців було вивезено на примусову працю до Німеччини. Втрати України становлять 40-44% загальних втрат СРСР. Депортовані з Української РСР складають 78,6% усіх депортованих з СРСР. Матеріальні збитки в Україні оцінювались у 286 млрд. крб.. (загальні збитки СРСР — 679 млрд., з яких 225 млрд. припадає на Росію, 75 — на Білорусію, 20 — на Латвію, 17 — на Литву, 16 — на Естонію).
Косик В.
Україна під час другої світової війни [Текст]: 1938-1945 / В. Косик; Пер. з фр. Р.Осадчука. — К.; Париж; Ню Йорк; Торонто: Молодая гвардия, 1992. — 729 с.: ил.
Книга містить багато документів із секретних німецьких архівів. В 1943 р. міністр закордонних справ Ріббентроп заявив, що Німеччині і союзникам неодмінно потрібна Україна. За кілька місяців до кінця війни американські газети писали, що гігантський конфлікт, розв’язаний в Європі, був фактично конфліктом за володіння Україною. Окупація України Гітлером подана в контексті його загальної політики щодо Східної Європи.
Український національний фонд «Взаєморозуміння і примирення» при Кабінеті Міністрів України. Полинова доля [Текст]: Збірка робіт фіналістів Другого Всеукраїнського науково-творчого конкурсу серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Доля громадян України, постраждалих від нацистських переслідувань» / Голова журі конкурсу І.М.Лушніков. — Узин: НВП Поліграфсервіс, 2006. — 184 с. : iл.
Доля громадян України,що постраждали від нацистських переслідувань в збірці робіт Другого Всеукраїнського науково-творчого конкурсу серед учнів середніх шкіл.
Кузнецов, А. Бабий яр [Текст]: Роман-документ / А. Кузнецов. — К.: Обериг, 1991. −352 с. — К читателям: с.5.
Книга про спільні братські могили військово полонених, євреїв та мирного населення, закатованого фашистами в Бабиному яру.
Організація ветеранів України.
Звитяжниці [Текст]: Жінки-Герої Радянського Союзу в боях за Україну в роки Великої Вітчизняної війни: Довідкове видання / Кер. авт. кол. Є.В.Сафонова. — К.: Україна, 1995. — 247 с.: іл. — Литература: с.244. — Від авторів: с.3.
Біографічні довідки та нариси, присвячені жінкам — Героям Радянського Союзу, що пройшли фронтовими дорогами України.
Лето 1941. Украина [Текст]: Документы и материалы. Хроника событий/ Под общ. ред. В.А.Землинского. — К.: Украина, 1991. — 512 с.: ил. — Перечень документов: с.500; Сокращения, употребляемые в документах: с.511.
«Білі плями» в історії війни України проти фашистських загарбників заповнюють невідомі та моловідомі секретні документи з центральних, дипломатичних та розвід- архівів.
Біографічні довідки та нариси, присвячені жінкам — Героям Радянського Союзу, що пройшли фронтовими дорогами України.

В памяти народной [Текст]/ Авт.-сост.: С.Д.Бердник, Ю.Б.Коляда, А.Л.Комиренко и др.; Худож. ред. Н.М.Якущенко; Под общей ред. Председателя правления Укр. об-ва охраны памятников истории и культуры акад. АН УССР П.Т.Тронько. — К.: Гл. ред. Украинской Советской Энциклопедии, 1985. — 400 с.: ил. — (В пер.) 4-50.
Збірка знайомить читача з пам’ятниками установленими на території України в честь героїв і подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.


 КНЯЗЮВАННЯ ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО

Найяскравішим прикладом видатної особистості в історії нашої країни є Володимир Великий, державний діяч і полководець, один із основоположників давньоруської державності.
Згідно з деякими історичними даними, народився Володимир (по-скандинавськи Вольдемар) Великий у 948 році. 
Володимир був найперше могутнім володарем і монархом Руської імперії. Часи Володимира — це епоха найбільшої експансії Київської держави. Могутній князь провів низку успішних походів на Захід, на Балкани і на Чорне море, з успіхом розбивши всі сили, що ставали на його шляху. Ці воєнні походи тісно в'язалися з господарськими цілями, мали на меті усунути торгових конкурентів і здобути для Києва комунікаційні мережі сусідніх земель. Це епоха великих здобутків і тріумфів.
Найбільшим досягненням Володимира, безперечно, було запровадження християнства на Русі.
БАЖАЄШ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ?!

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Аркас М. Історія України-Русі. – К., 1990.
2. Грушевський М. Історія України-Русі. – К., 1991.
3. Дорошенко Д. Нарис історії України. – Львів, 1991.
4. Зайцев Ю. Історія України. – Львів, 1996.
5. Крип’якевич І. П. Історія України. – Львів, 1992.
6. Полонська-Василенко Н. Історія України. – К., 1993.
7. Субтельний О. Україна: історія. – К., 1992.
8. Сергієнко В. Історія України від найдавніших часів до кінця ХVІІІ століття. – К., 1995.
9. Толочко П. Київська Русь. – К., 1995.
10. Булгак О.В. Хреститель України-Русі: До дня рівноапостольного князя Володимира Великого //Календар знаменних і пам'ятних дат. - К, 2000. - 3 КВАРТАЛ. - C. 54-58
11. Василик О. Державні фінанси України за часів Володимира Великого //Фінанси України. - 2002. - № 1. - C. 138-141
12. Володимир Великий //Нове покоління України. - 2004. - № 1. - C. 30-31
13. Десяк О. Володимир Великий //Історія України. - 2001. - № 36. - C. 9
14. Домбровська А. Володимир Великий: Історія рідного краю //Розкажіть онуку. - 2005. - № 9-10. - C. 8-11
15. Коляда І. Київська Русь за правління Володимира Великого //Історія в школі. - 2000. - № 2. - C. 23-28
16. Назарко І. Князь Володимир Великий та його державотворча і освітня діяльність //Народна творчість та етнографія. - 1998. - № 1. - C. 18-21
17. Сліпушко О. Князь Володимир Великий - володар миру на Русі/ //Урядовий кур'єр. - 2007. - 3 березня. - C. 10
18. Яроменок О. Київська держава за часів князя Володимира/ О. Яроменок //Історія України. - 2004. - № 43. - C. 14-15
19. Ястребов О. Володимир Великий - "Ясне Сонечко" України-Русі: До 990-річчя від дня смерті //День. - 2005. - 15 липня. - C. 8


100 книг, які має прочитати кожна освічена людина










 


69 О.Генри — Рассказы

Не только классика…

Нельзя не отметить интерес ребят к творчеству писателей-современников: их произведения созвучны времени, их герои близки по духу юным читателя. Какие же современные книги для подростков считаются самыми популярными? К ним можно отнести произведения следующих авторов:
А.Гиваргизов. «Космонавты»
Г.Гордиенко. «Подарок ко дню рождения»
Мэг Кэбот. «Принцесса навсегда»